OMEGA Dark Side of the Moon kopya saatlerinin dört yeni üyesi

45 yıl önceydi, 14 Nisan 1970'te şu üç astronot: Jim Lovell, Jack Swigert ve Fred Haise, Apollo 13 misyonunun üyeleri olarak Ay'a gidiyorlardı. Dünya'dan 300.000 km'den fazla mesafede, iki oksijen deposundan biri patladı, görevlerini iptal etmek ve destansı bir hayatta kalma yolculuğu, yaratıcılık ve ekip çalışması hikayesi ile evlerine geri dönmekten başka seçenek bırakmadı.

Sadece uzayda deneyimlenebilecek ışığın tamamen yokluğu, kesinlikle Speedmaster'ın Ay'ın Karanlık Tarafını tasarlarken replika saat omega için ilham kaynağı oldu. Chris Hadfield'ın uzay görevinden döndükten sonra CBC ile röportaj yaptığını duyduğumu hala hatırlıyorum ve hayal gücümü gerçekten değiştirdiğini açıkladığı bir şey, burada yeryüzünde bilemeyeceğimiz siyahlık alanı.

Bu hafta Baselworld'de, Black Black, Sedna Black, Pitch Black ve Vintage Black dahil olmak üzere dört yeni Omega speedmaster piyasaya sürüldü. Tüm bunlar popüler Speedmaster Moonwatch Karanlık Tarafı Ay koleksiyonuna aittir.

Sedna Siyahı, Omega'nın seramik teknolojisinin ve Sedna altın adı verilen popüler gül altın alaşımının kombinasyonunun bir sonucudur.

Omega Black ile replika saat nedir Omega, ışıkları tamamen kapatarak rafine ve fırçalanmış siyah seramik kasa, mat siyah seramik kadran ve siyah kaplamalı naylon kumaş kordon üzerinde siyah seramik toka seçti. İyi yapılmış ve büyük detaylarla, bu saat kesinlikle paraya değer ve muhtemelen en iyi görünümlü saatlerden biri. Saat 3 ve 9'daki alt kadranlar mat siyahtır ve siyah seramik çerçeve de siyah lake takimetre ölçeğine sahiptir.

42 mm paslanmaz çelik kronometre, beyaz dikişli ve katlamalı tokalı siyah kaplamalı naylon kumaş kordon üzerinde sunulmaktadır. Speedmaster Apollo 13 Gümüş Snoopy Ödülü, 1.970 adet ile sınırlı bir sayıda üretilecek. Kalbinde, efsanevi Moonwatch'a güç veren aynı kopya omega manuel kurmalı kronograf hareketi olan OMEGA kalibre 1861 bulunmaktadır.